Услуги
В основата на нашата дейност стои профилактиката като ефективен метод за превенция срещу проблеми при оралното здраве. Изключително много държим на ортодонтията, детската стоматология и прецизната дентална хирургия. Стремим се да възпитаваме у пациентите си правилни хигиенни навици и да им посочваме важността от навременната намеса на специалист.

Пародонтално лечение
Пародонтитът може да протича постоянно или епизодично. Характерно при заболяването е възпаление на венците (зачервяване, подуване, болка, кървене) и формирането на джобове. В напреднал стадий се регистрира и загуба на костна тъкан.
Фактори, които причиняват пародонтит са лоша зъбна хигиена, натрупването на зъбен камък, неправилно поставена пломба или протеза, недостиг на витамини, нездравословен начин на живот, неправилно подредени зъби. Застрашени от болестта са най-често бременните, диабетиците и хората с генетична предразположеност. На най-голям риск са изложени пушачите. Прекомерното тютюнопушене, както и непочистването на зъбен камък, водят до пародонтит.
При установяване на развитието на пародонтит вашия зъболекaр трябва да ви изготви индивидуална програма, която включва манипилации, препарати и медикаменти, които имат за цел да спрат прогресията на заболяването. В основата и е постигането и поддържането на перфектна орална хигиена.
Необходими са редовни посещения за преглед и изследвания, за да се следи дали има прогрес в овладяването на възпалителния процес. Ненавременните мерки в овладяването на пародонтита могат да доведат до разклащане и загуба на зъби.

Импланти
Зъбният имплант е единственият вариант за функционално заместване на липсващ зъб, както по отношение на коронката, така и по отношение на корена. Поставянето на зъбен имплант позволява възстановяване на дъвкателната функция и естетика при пълна или частична загуба на зъби. Само чрез зъбния имплант се запазва ефективната стимулация на лицевите мускули.
Зъбният имплант е титаниев конусовиден или цилиндирчен винт, който се използва за заместването на естествения зъбен корен, върху който се поставят надимплантни пънчета и корони.
Процедурата по поставяне на зъбен имплант включва два етапа. През първия етап се поставя импланта, а през втория се надгражда със зъбна конструкция. Лечението с импланти има висока прогнозируемост, а успешното завършване на процедурата и приемането на зъбния имплант от човешкия организъм е между 96-98%.
Предимства на зъбния имплант:
- Загубата на зъби води до костна резорбация и мускулна дистрофия. Избирайки да заместите липсващ зъб със зъбен имплант, предотвратявате процеса на стопяване на костта и запазвате непроменена лицевата структура.
- Използването на зъбен имплант е надежден начин за възстановяване на структурата в зъбната кухина, който е максимално близо до естественото състояние, характерно за здрави пациенти.
- Зъбните импланти са лесни за поддържане, което допринася за подобряването на цялостната устна хигиена на пациента.
- След момента на поставяне и стабилно захващане на имплантите от костта се подобрява чувството за стабилност и сигурност при говорене и хранене, което е по-слабо изразено при пациенти със зъбни протези.
- За разлика от зъбните протези, в случаите на прилагане на зъбен имплант, способността за усещането на вкуса на храната се запазва.
- Зъбните импланти допринасят за повишаване комфорта и увереността на пациента, което се явява като резултат от възстановения външен вид и здравословно хранене.
Заедно със специалистите по стоматология и хирургия изготвяме дентален профил на пациента, от който зависи методът на изграждане на зъбни импланти. Титаниевата им структура ги прави здрави и устойчиви до степен да заместват отделни зъби или зъбни групи без никакъв проблем. Благодарение на тях можем да върнем естествената Ви усмивка във вида, в който я харесвате най-много.

Естетична стоматология
Последните тенденции в естетичната стоматология позволяват цялостно възстановяване на усмивката и отличен външен вид. Това може да се получи чрез избелване на зъбите, поставяне на циркониеви корони или керамични фасети.
- Избелване на зъбите
Красивата усмивка е изключително важна за самочувствието на човек. Съвременните технологии в стоматологията позволяват напълно безболезнено и безвредно избелване на зъбите, за да изглежда усмивката снежно бяла. Най-честите причинители на оцветяване по зъбите са кафе, вино, цигари, черен чай, сок от моркови и други оцветяващи храни и напитки.
Избелването може да се направи както в домашна среда, така и в стоматологичния кабинет, в зависимост от предпочитанията на пациента.
В редки случаи избелването не е възможно. Трябва да се има предвид, че след процедура по избелване може да се появи по-силна чувствителност на зъбите.
- Циркониеви зъбни корони
Цирконият е изключително щадящ венеца и с отлични качества на издръжливост. По тази причина използването му в стоматологията като заместител на металокерамиката е повече от успешна. За разлика от металокерамиката, цирконият пропуска слънчевата светлина и придава на коронката напълно естествен вид. Материалът не предизвиква никакви алергични реакции, каквито се срещат при металокерамиката.
- Фасети
Фасетите са тънки порцеланови люспи, които позволяват коригиране на дефекти по зъбите и придаване на отличен естетичен вид на зъбите. Фасетите са отлично решение, за да се подобри външния вид на усмивката и да се запазят основите на зъбите в случаи, в които се налагат козметични корекции по зъбите.

Кореново лечение
Кореновото лечение е метод за запазване на естествения зъб на пациента. Най-честият причинител на възпалителни процеси на кореновите канали са дълбок кариес, пулпит, периодонтит, гангрена или бактериално възпаление. Ако то не се лекуват, тези процеси може да доведат до болка или абцес. В такива случаи се налага провеждане на кореново лечение. Кореновото лечение може да отнеме между един и три месеца, в зависимост от сложността на лечението.
При травматични наранявания на зъб също в чести случаи се налага лекуване на корените. Така се възстановява здравето на зъба, а понякога се възръща и естествения цвят на зъба.
Детска Стоматология
Поддържането на добра зъбна хигиена в ранна детска възраст е от изключителна важност за здравето на постоянните зъби. По тази причина грижите за устната хигиена стартират още с появата на първото бебешко зъбче. Първи стоматологичен преглед следва да се планира на 3-годишна възраст на детето.
Важно е родителите да участват активно в процеса на почистване на зъбите. Освен да помагат с насоки как да мият зъбките си децата, родителите могат да преглеждат зъбите им и да следят за поява на тъмни петна по тях. Това в повечето случаи е симптом за поява на кариес, който трябва да бъде лекуван.
Ако млечните зъби не се лекуват, се уврежда зародиша на постоянния зъб.
В ранна детска възраст е важно и да се следят зъбите при травматични наранявания. Децата често удрят зъбите си и при наличие на промяна на цвета им, следва да се направи консултация със стоматолог.
При появата на постоянните зъби, следва да се имат две неща в предвид:
- възможност за силанизиране на кътниците - това е защитен слой върху зъбите, който предотвратява отлагането на плака. Силантът се поставя върху постоянните кътници след поникването им, за да предпазват постоянните зъби от кариеси.
- подредба на постоянните зъби - едва след като всички постоянни зъби изникнат, следва да се направи консултация за правилната им подредба и захапката на детето. Тогава може да се установи дали е необходимо поставянето на брекети ли друга корекция в подредбата и захапката на детето.
